מקור: יח״צ

הרכיב את Google Glass במסעדה – ונאלץ לעזוב

כולנו שמענו על משקפי Google Glass המגניבות ועל היכולות שלהם, אך לא תיארתי לעצמי שמשקפי גוגל גלאס יפתחו שער להתנגשויות ערכיות, גם בחיי היום יום ובמיוחד בחיים הפרטיים שלנו. המקרה הבא, אשר התרחש במסעדה בעיר סיאטל, כבש בימים האחרונים את כל כותרות העיתונים בארצות הברית.

"OK Glass, Get Outta Here"

ניק סטאר (Nick Star), אזרח מן השורה, נכנס למסעדה מקומית בשם Lost Lake Cafe עם משקפי ה-Google Glass הנמצאות בבעלותו, והתבקש על ידי המלצר לעזוב את המסעדה. ניק נעלב ועזב מייד את המסעדה, אך לא נשאר חייב, ופתח במלחמה חברתית בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו. הוא התלונן, ודרש "הסבר, התנצלות והבהרה״ מבעלי המסעדה, ובמידה והמלצר טעה בהנחייתו לעזוב את המסעדה ולכאורה ״הפסיד״ את הכסף עבור בעליה, דרש כי ההכנסה, כמו כן גם הכנסה עתידית מעצם שהייתו של ניק במסעדה, תקוזז ממשכורתו של חבר הצוות.

תמונה: Ok Glass. מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

חשוב לציין, כי דייויד מיינרט, הבעלים של מסעדת Lost Lake Cafe אוסר במפורש על לבישת משקפי Google Glass בתחום המסעדה. ״זה עניין של פרטיות״  טען ג׳ייסון, שותפו של דייויד בריאיון ל״פורבס״. "דבר אחד זה להוציא את המצלמה ולתפוס את הרגע, אנשים רואים אותך עושה את זה, ויש להם סיכוי לצאת אם הם רוצים. לעומת זאת, עם אנשים הלובשים Google Glass אין לי סיכוי לעשות את זה. אנחנו רוצים שהלקוחות שלנו ירגישו בנוח, ולא כאילו מסתכלים עליהם כל הזמן.״

אכן, מדובר בקונפליקט מסובך: קידמה טכנולוגית מול חופש הפרטיות. כאשר קראתי בתחילה את הכותרת של הכתבה, חשבתי לעצמי ״איך דבר כזה יכול לקרות בשנת 2013?״ כעת, אני מבין את משנתו של בעל המסעדה וגם מסכים איתה. בנוסף, לא יקרה כלום אם ניפרד לכמה דקות מכל הגאדג׳טים למיניהם במסעדה, נשב לשוחח ולתקשר עם הסביבה ונהנה כמובן מן המסעדה ומן האוכל שלה.

אודות glassisrael

כתוב תגובה

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם.חובה למלא את השדות המסומנים *

*