מקור: צילום מסך, YouTube

גוגל משיקה את ערכת הפיתוח החדשה Glass GDK

עד לא מזמן,  יישומים שפותחו עבור Google Glass התבססו על ערכת הפיתוח ההתחלתית של גוגל למשקפיים, ה-Mirror API והיו מוגבלים למדי, גם בכך שהיו תלויים בקישוריות לרשת האינטרנט וגם בכך שלא היו מסוגלים לגשת למשאבי החומרה העיקריים של המערכת, כגון המצלמה, המיקרופון וכד׳. לפני זמן קצר, גוגל השיקה במהלך אירוע מיוחד את ערכת הפיתוח החדשה שלה עבור מפתחי Glassware, ה-Glass Development Kit או בקיצור GDK.

Glass GDK – ערכת פיתוח עם גישה מורחבת לחומרת המשקפיים

תמונה: אפליקציות Google Glass GDK.

אפליקציות Google Glass GDK. מקור: צילום מסך

ה-Glass GDK תאפשר למפתחים לפתח אפליקציות עבור המשקפיים אשר יוכלו לבצע אינטראקציה עם המשתמשים גם ללא קישוריות לרשת האינטרנט, וגישה עמוקה יותר למשאבי החומרה של המשקפיים. במהלך אירוע ההשקה, גוגל חשפה מספר אפליקציות נייטיב עבור משקפי ה-Google Glass, אשר עושים שימוש לראשונה בפלטפורמת ה-GDK ולא ב-Mirror API איתו פותחו עד כה יישומים עבור המשקפיים.

התקנת ה-Glass GDK, סביבת הפיתוח החדשה למשקפי Google Glass ניתנת לביצוע בצורת תצוגה מקדימה ישירות מן ה-SDK הרשמי של מערכת ההפעלה אנדרואיד כך שפיתוח אפליקציות למשקפיים מתאפיין בתהליכים דומים לפיתוח אפליקציה לסביבת המובייל של אנדרואיד. עם זאת, יישומים שנבנו באמצעות הרחבת ה-Glass GDK יהיו בעלי גישה גישה לזיהוי הקולי של המשתמש, יוכלו ליצור כרטיסים ייחודיים ויהיו מסוגלים לזהות מחוות משתמש שונות, כך שמדובר בשדרוג משמעותי ביחס ל-API המוגבל שהיה זמין קודם לכן.

סרטון וידאו: צפו בהדגמה המלאה של ערכת הפיתוח GDK

אודות glassisrael

כתוב תגובה

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם.חובה למלא את השדות המסומנים *

*