מקור: יח״צ

רכישת גוגל גלאס

נכון להיום, משקפי ה-Google Glass לא הושקו רשמית לקהל הרחב, ולכן לא ניתן לרכוש אותם בחנויות כלשהן או דרך אתר אינטרנט כלשהו בישראל ולקבל אותם עם שליח עד הבית. הרכישה מוגבלת לקבוצה מאוד מצומצמת של אוכלוסיה ומתבצעת על פי הזמנה לאנשים הנמצאים בתחומי ארצות הברית בלבד. על פי ההערכות, כ-24,000 יחידות של המשקפיים מפוזרות אצל משתמשים נבחרים בארצות הברית. עם זאת, ישנן דרכים מסויימות בהן משתמשים ישראלים יכולים להזמין את המשקפיים של גוגל.

רכישה דרך גוגל

עם השלמת הפיתוח של הגירסא הראשונה של Google Glass, גוגל השיקה קמפיין בטוויטר וברשת החברתית העצמאית שלה, Google Plus בו היא הזמינה אנשים מרחבי העולם לצייץ שימושים שונים במשקפיים תוך שימוש בהאשתאג Ifihadglass#, כאשר הצהירה כי הציוצים המעניינים ביותר ייבחרו והאנשים שעומדים מאחוריהם יזכו להיות הראשונים לרכוש את המשקפיים תמורת 1,500 דולר. הקמפיין הפך לויראלי במיוחד ובעקבותיו עשרות אלפי אנשים הציפו את רשת המיקרובלוגינג עם שימושים ורעיונות שונים כיצד יעשו שימוש במשקפיים. האנשים שנבחרו זכו לכינוי Glass Explorers, או Glassholes (כינוי גנאי למחזיקי Google Glass).

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

לאחר שנגמר הקמפיין, גוגל התחילה לחלק הזמנות ל-Glass Explorers הקיימים שלה. בסוף חודש יולי, החלה החברה לשלוח מיילים ל-Explorers נבחרים בה הזמינה אותם לבחור חבר אחד לו תינתן הזכות לרכוש את המשקפיים תמורת 1,500 דולר. פרט למחיר, אותו החבר היה צריך להגיע באופן אישי, בדומה לקמפיין Ifihadglass# לאחת מנקודות האיסוף של המשקפיים: סן פרנסיסקו, לוס אנג׳לס וניו יורק.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

בסוף חודש אוקטובר, גוגל פתחה בסבב הזמנות נוסף, כאשר אפשרה ל-Explorers נבחרים, בדומה לסבב הראשון להזמין הפעם שלושה חברים לרכוש את המשקפיים, הפעם בגירסאת חומרה משודרגת, תמורת 1,500 דולרים. בתחילת חודש נובמבר, גוגל השיקה דף הרשמה ייעודי באתר הרשמי של הפרוייקט, ובנוסף החלה לאפשר למשתמשים לבחור בין הגעה לאחת מנקודות האיסוף, לבין משלוח של המשקפיים החכמים ישירות אל בית המשתמשים.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

כיצד נרכוש את משקפי ה-Google Glass?

בשלב הראשון, במידה ואין לכם חבר שהצליח להניח את ידיו על משקפי ה-Google Glass, תיאלצו להירשם ברשימת ההמתנה של ה-Glass Explorers דרך האתר הרשמי של הפרוייקט. הדרישה הראשונית היא כתובת בארצות הברית, כך שאם יש לכם חבר או קרוב משפחה שגר בארצות הברית ומגיע לישראל, תוכלו לשלוח את המשקפיים ישירות אליו ולבקש ממנו להביא אותם בפעם הבאה שהוא מגיע. את שדות הטופס עדיף למלא בצורה מסויימת, שכן גוגל נותנת באופן טבעי עדיפות למפתחים ואנשי מחקר לבדוק את המשקפיים מקרוב ולעשות בהם שימוש פיתוחי לפני ההשקה הרשמית של המוצר.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

במידה וגוגל בחרה בכם להיות המאושרים הבאים שיהיו בעליהם של משקפי ה-Google Glass, תקבלו את המייל הבא המבשר לכם על ההזדמנות לרכוש את המשקפיים. בכדי לבצע את הרכישה, עליכם להיות בעלי חשבון Google Wallet, ולהזין לתוכו כרטיס אשראי עם כתובת אמריקאית למשלוח. דרך טובה עבור משתמשים ישראלים לעשות זאת היא אמריקן אקספרס, המאפשרת ללקוחותיה להוסיף כתובת אמריקאית לכרטיס האשראי (בפנייה לשירות הלקוחות הטלפוני של החברה). קוד הרכישה שתקבלו יהיה זמין ל-7 ימים בלבד, כך שעליכם להיות זריזים ולארגן את כל מה שצריך בכדי שתוכלו להשלים את הרכישה.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך