מקור: צילום מסך, YouTube

Google Glass עושה את דרכו לחדרי הניתוח

יש מוצרים שמשנים לחלוטין את הדרך בה אנו עושים דברים, אחד מהם הוא גוגל גלאס, המשקפיים המהפכניות של גוגל. הרבה נאמר על סוגיית הפרטיות השנויה במחלוקת אודות המשקפיים, אך לא ניתן להתווכח עם הפוטנציאל הטמון בהכנסתם לתחום הרפואה. בתי חולים מובילים, כולל אלו שבסטנפורד ובאוניברסיטת קלפורניה, כבר הפכו את גוגל גלאס לחלק מתהליך העבודה שלהם בעת ניתוחים. לפני כחודש (אוקטובר 2013), פייר תיאודור הפך לרופא הראשון בארצות הברית אשר קיבל אישור רשמי זמני להשתמש בגוגל גלאס בעת ניתוח. פייר טען לתוך המכשיר את הסריקות של החולה אשר נלקחו טרם הניתוח והשתמש בהם בזמן התהליך עבור קבלת החלטות נכונה יותר.

תמונה: Google Glass בחדר הניתוח

מקור: צילום מסך, YouTube

מעל 10 ניתוחים בוצעו עם משקפי גוגל

תיאודור ביצע כבר מעל 10 ניתוחים עם גוגל גלאס, אך עד להגעתו של המוצר, רופאים אשר רצו לצפות בתצלומים או חומרים אחרים במהלך ניתוח היו צריכים לפנות למסכים חיצוניים, להשתמש במקלדות, לשטוף ידיים ביסודיות פעם אחר פעם ולעיתים אף לעזוב את החדר. הוא סיפר כי: "האפשרות לצפות בצילומים מול העיניים בלי לעזוב את החולה, לפנות למערכת אחרת או אפילו להסיט את המבט, תורמת מאוד להפניית תשומת הלב ב 100% למקום בו היא צריכה להיות – החולה".

בעוד שרבים שלא התנסו בשימוש בגוגל גלאס יכולים לחשוב כי התצוגה הקטנה שלו יכולה להיות מעייפת מאוד לצפייה, מנתחים יותר מרגילים לכך, היות והם משתמשים בזכוכית מגדלת כתהליך קבוע במהלך עבודתם – דבר שהופך את המשקפיים של גוגל לכלי שפחות משפיע לרעה על עבודתם. עם זאת, לפני שהשימוש בגוגל גלאס יהפוך לנפוץ בכל בתי החולים ברחבי ארה"ב ובעולם, יהיה צורך בהסדרה של חקיקה מסודרת וניסיונות רבים לפעולות מסוג אלו, על מנת להבטיח גם שמירה על פרטיותם של החולים ווידוא כי שום דבר מהחומרים הפרטיים לא ימצא את דרכו החוצה, וגם השפעה חיובית על תפקודם של הרופאים.

סרטון וידאו: צפו במשקפי ה-Google Glass בפעולה בחדר הניתוח (פיליפס, YouTube)

אודות glassisrael

כתוב תגובה

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם.חובה למלא את השדות המסומנים *

*