מקור: ויקיפדיה

העיצוב החדש של גוגל גלאס הוכרז כפטנט

גוגל גלאס – המשקפיים שבעזרתם מתכננת גוגל לשנות את הדרך בה אנחנו גולשים באינטרנט וחווים את העולם – ממשיכים לעורר עניין, וצעד משמעותי נוסף בדרך להפיכת המשקפיים לחלק בלתי נפרד מהמראה של כולנו הוא ההכרה בעיצוב החדש שלהם כפטנט.


לפטנט, שהוענק באמצע אוגוסט 2014 למיצ'ל היינריך, המהנדס בגוגל שאחראי על עיצוב המשקפיים, הוצמד התיאור "Wearable Display Device" – תיאור שמתווה את הדרך בה צועדות כיום חברות הייטק רבות שמנסות להטמיע את המחשב בפריטיהם יומיומיים שנמצאים עלינו כל הזמן.
על פי התמונות שפורסמו, גוגל גלאס נראים כמו כל זוג משקפיים רגיל, בתוספת תצוגה שקופה בצד הפנימי שלהן. מבחינה זו מדובר בשינוי משמעותי ביחס לדגמים קודמים של ה- Google Glass שכן במקום מקרן חיצוני מגושם משהו שגורם לטקסטים ולתמונות לרחף לפני בעל המשקפיים, כעת האינפורמציה מוצגת ישירות על העדשות. שינוי זה משפר הן את המראה של הגוגל גלאס והן את איכות התמונה שהם יציגו (אם כי עלול ליצור חוויה פולשנית מדי, לפחות עד שמתרגלים אליה).
עוד ניתן ללמוד על המשקפיים החדשניים של גוגל, כפי שהוצגו בבקשה לרישום הפטנט, כי הם יהיו בעלי מראה מלוטש ומתוחכם ושהמסגרת שלהם נראית דומה מאוד למסגרת של משקפיים שאינם התקן מחשוב לביש – אם כי היא מעט יותר עבה ובעלת נוכחות, על מנת שתוכל לאחסן רכיבים אלקטרוניים שונים. מאפיינים נוספים של העיצוב החדש הם הקטנה של המנסרה (המרכיב האופטי של המשקפיים), וכאמור מיקומה בתוך המסגרת ומאחורי העדשות (ולא בצד החיצוני של המסגרת כפי שהיה עד עתה).
עד כה נהנו הגוגל גלאס מתדמית חדשנית ואפילו מהפכנית, ובצדק כמובן, אבל העיצוב שלהן נתקל בביקורת לא מועטה ובאחד הסקרים כ- 10% הודיעו כי לא ישתמשו במשקפיים בגלל שהן מכערות את הפנים.
לזכותה של גוגל ייאמר כי היא קשובה לביקורת הזו, ופועלת על מנת לשנות את המראה של המשקפיים שישנו את העולם, בין השאר באמצעות שיתופי פעולה עם מעצבת האופנה הוותיקה והמרשימה דיאן פון פירסטנברג, מי שהמציאה את שמלת המעטפת, וכן עם אחת מחברות הענק בתחום המשקפיים, לוקסוטיקה (Luxottica) שאחראית לשני מותגים רבי עוצמה בתחום, ריי באן ואוקלי.

אם אתם מחזיקים בדרכון פורטוגלי (שכיום נהיה נפוץ) והייתם באחת מהמדינות של האיחוד האירופאי לאחרונה, כנראה שיש סיכוי גבוה יותר שנתקלתם באנשים שמשתמשים בגוגל גלאס מאשר בארץ, אבל יתכן מאוד שבעתיד – השימוש במכשיר יהפוך להיות נפוץ מאוד בכל העולם.

מהם הגוגל גלאס ואיך הם ישנו את העולם?

ה- Google Glass מעוררים כאמור עניין רב וציפיות רבות עוד יותר, ובזכותם – כשניתן יהיה כמובן לרכוש אותם, אופציה שכבר נמצאת ממש מעבר לפינה – נוכל ליהנות מכל האפשרויות שמציע סמארטפון, בצורה אינטואיטיבית הרבה יותר, מבלי לטרוח לשלוף אותו מהכיס ולמעשה תוך שהידיים שלנו נשארות פנויות.
האתרים השונים אליהם נגלוש פשוט יופיעו לנו מול העיניים, גם הכוונה מדויקת לכל מקום אליו נרצה להגיע תוצג בגובה העיניים, צילום תמונות יתבצע על ידי מיקוד המבט במה שנרצה שיהיה במרכז הפריים ואמירת "צלם" או "Take a Picture", נוכל לקבל תרגום מיידי של כל שלט שניתקל בו (כשכל מה שנצטרך לעשות הוא להישיר אליו מבט ולבקש תרגום) ומן הסתם המשקפיים יעניקו לנו עוד אפשרויות רבות אחרות כיד הדמיון הטובה עלינו ועל מפתחי האפליקציות, שכבר עמלים במרץ על מימוש רעיונות שונים ומגוונים.

אודות glassisrael

כתוב תגובה

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם.חובה למלא את השדות המסומנים *

*