מקור: יח״צ, עיבוד תמונה

און יבין מסביר על פריצות הדרך המהפכניות של גוגל גלאס

כאשר הושקו משקפי גוגל גלאס, הן נחשבו למהפכה הכי מסקרנת, הכי מיוחדת והכי לוהטת לזמנה. אבל למעשה לאורך השנים רשמו המשקפיים הללו כמה וכמה פריצות דרך, שצפויות להשפיע עוד ועוד, על טכנולוגיות נוספות שנמצאות בפיתוח. זה הזמן לסקור את פריצות הדרך המהפכניות של המשקפיים שעשו היסטוריה טכנולוגית. 

דרך חדשה לגמרי של ממשק משתמש 

פריצת הדרך החלה עם הרעיון שאפשר ליצור דרך חדשה לגמרי של ממשק משתמש. און יבין מספר כי מחשוב לביש היה קונספט מדהים לזמנו, ועד היום הוא נחשב לאחד הרעיונות הגדולים בסביבה הטכנולוגית. המטרה בפיתוח המוצר הייתה לא להביא חידוש שהוא רק גדג'ט מפתיע אלא ממש לאפשר לאנשים לשאת את המחשב על גופם ולהשתמש בו כפי שהם משתמשים בחושים, כלומר באופן אוטומטי או כמעט אוטומטי. 

און יבין ממחיש בנקודות מה זה גוגל גלאס 

לא כל הקוראים שלנו מתעדכנים באופן שוטף בכל הטכנולוגיות העדכניות. אם אתם מרגישים שאתם צריכים להשלים כמה פערים, און יבין ממחיש בנקודות מה זה גוגל גלאס:

  1. מדובר במחשב לביש, שפותח על ידי גוגל לפני קרוב לעשר שנים. 
  2. המחשב הזעיר מוטמע במסגרת של המשקפיים. 
  3. המחשב הלביש כולל צג שנראה כמעין משקפים אופנתיים. 
  4. זו מהפכה שמאפשרת להשתמש במחשב לראשונה אי פעם בלי להקליד, בלי עכבר, בלי להשתמש בכלל בידיים. 
  5. מי שלא מעוניין להרכיב את המחשב כמו משקפיים, יכול למעשה להצמיד אותו לביגוד בדרכים אחרות. 
  6. אפשר לחבר את גוגל גלאס בעזרת וויי פיי ובלוטוס למכשירים ניידים. ניתן לשלב את השימוש עם אפליקציות שונות על פי הצורך של המשתמש. 
  7. למשקפיים שדה ראייה רחב למדי, אך ישנה אפשרות לשנות את שדה הראייה ולהתאים אותו לצרכי המשתמש. 

פשוט להסתכל ולשדר לעולם 

גוגל גלאס יצאו לאוויר העולם בשנת 2013, לאחר תהליך מחקר ופיתוח מעמיק ומדוקדק. און יבין מסביר כי למוצר הייחודי היו כמה וכמה יעדים, חלקם בשילוב עם הרשתות החברתיות שכולנו משתמשים בהם. לדוגמא, המשקפיים הממוחשבות של גוגל מאפשרות לאנשים להיות הרבה יותר פרודוקטיביים ויעילים. הן מאפשרות למשתמש להיות מאוד יצירתי, מחובר ומקוון ויחד עם זאת נייד וזריז. 

בשילוב עם תכונות כגון מציאות מדומה או מציאות רבודה, אין כמעט גבול ליישומים המעניינים. יחד עם זאת, כבר המתחלה היו גוגל גלאס להיט בקרב כוכבי רשת ואנשים שרצו להעביר תכנים אונליין, לעוקבים. גוגל גלאס כבשו את הרשת, כאשר פתאום אפשר לצלם ולשדר, בלי להחזיק שום דבר ביד. פשוט מסתכלים לאן שרוצים ומעבירים לערוצי הסטרימינג את השידורים החיים. Google Glass, בפריצת דרך טכנולוגית, מאפשרים לצלם סרטונים, לצלם תמונות, להקליט סאונד ולבצע מגוון רחב של משימות, בשילוב חווית משתמש עדכנית, משוכללת וחסרת גבולות. 

חוויה ושמה מציאות מוגברת 

בעזרת משקפי המחשב הלבישים, המשתמש בעצם מביט ישירות הן לעולם הפיזי והן למה שהמחשב מראה לפניו. השילוב עם מציאות רבודה פותח עולם שלם של אפשרויות. תוך כדי ביצוע פעולות יום יום, יכול המשתמש להשתתף בצ'אטים, לשלוח דוא"ל, להביט בתמונות ועוד ועוד. 

אבל הקונספט של גוגל גלאס לא מתחיל ונגמר במחשב שצמוד אל הגוף. הקונספט הוא בעצם להפוך את החוויה של המשתמש למציאות מוגברת. לא צריך להסתפק בעולם הפיזי אבל גם לא צריך להתנתק מהעולם הפיזי, בשביל להשתמש במחשב. המשקפיים פותחים מציאות שבה המרחב הפיזי והמרחב הווירטואלי נפגשים. זו מציאות פיזית ודיגיטלית, שהולכת עם המשתמש לכל מקום.  

אודות glassisrael

כתוב תגובה

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם.חובה למלא את השדות המסומנים *

*